1. HABERLER

  2. KAHTA
  3. Metiner; Ak Parti Adıyaman il başkanlığı ile ilgili bir yazı kaleme aldı

Metiner; Ak Parti Adıyaman il başkanlığı ile ilgili bir yazı kaleme aldı

Metiner; Ak Parti Adıyaman il başkanlığı ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

A+A-
Metiner; Ak Parti Adıyaman il başkanlığı ile ilgili bir yazı kaleme aldı

24.Dönem Adıyaman, 25 ve 26. Dönem İstanbul AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, Adıyaman Ak Parti İl başkanlığıyla ilgi bir yazı kaleme aldı.

ADIYAMAN AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ATAMA… TAVSİYELERİM…
Yapılan istişareler neticesinde Adıyaman AK Parti il başkanlığına atanan Faruk Bülent Kablan kardeşimi tebrik eder, görevinde başarılar dilerim.
İnanıyorum ki Faruk kardeşimiz yeni dönemde AK Partimizin tekrar eski gücüne kavuşmasında öncü rol oynayacaktır.
Bunun için genel merkezimize bir tavsiyem var.
Vekillerin dayatmasıyla yamalı bohça bir yönetim oluşturulmasına müsaade etmeyiniz.
Onun-bunun adamı veya yakını diye yönetimlere doldurulanlar sadece yük oluşturuyorlar ve dahi yönetimde uyumsuzluklara sebebiyet veriyorlar.
İl başkanlarımızdan madem başarı bekliyoruz, o vakit kendi yönetimlerini kendilerinin oluşturmasına izin verelim.
Altı aylık periyotlarla başarı ölçümleri yapalım. Başarı varsa önünü açalım yoksa da gerekli uyarılarda bulunalım.
Aksayan yanlar varsa düzeltelim, işe yaramayan unsurları işe yarar unsurlarla değiştirelim. Yani değişime açık ve yalnızca başarı odaklı bir yönetim modeli getirelim.
Faruk Bülent kardeşime de bir büyüğü olarak tavsiyem:
Kimsenin adamı olma. Yalnızca davanın adamı ol. AK Partimize Adıyaman’da kaybettirenlerle yol yürüme. Siyaset simsarlarıyla yolunu ayır. Kendi şahsını partisinden büyük gören kibir abidelerine yüz verme. Milletin adamlarıyla yol yürü.
Kimsesizlerin kimi ol. Fakir-fukaranın ve garip gurabanın adamı ol. Adıyaman’ın menfaatlerini her şeyin üstünde tut. Halkın hizmetkarı ol. Güler yüzlü ol. Herkesi kucakla. Her daim halkla iç içe ol.
Herkesi ulaşabildiği biri ol. Kibir senin semtine dahi uğramasın. Adıyaman’ın acısını yüreğinde hisset. Halkın derdiyle dertlen. Makam adamı olma. İşi gücü makam olanlarla yol yürünmeyeceğini unutma. Sadece senden makam bekleyenlerden beri dur. Emaneti ehline teslim edenlerden ol.
Akrabacılık yapma. Siyasi kayırmacılıktan uzak dur. Partisi ne olursa olsun sana işi düşen herkesin işini adaletle gör. İhtiyaç sahipleri arasında ayrım gözetme. Kimin ihtiyacı varsa onun yanında ol.
Adaletli ol. Hakkı tut. Haklının yanında dur. Hakkın hatırını âli tut. Hesapçı olma, her daim hasbi ol.
Nefret ettirme sevdir. Zorlaştırma kolaylaştır. Dağıtma topla. Küçültme büyüt.
Bil ki halka karşı ne kadar küçülürsen o kadar büyürsün. Partini de büyütürsün. Senin sermayen halkındır unutmayasın. Senden öncekilerin kıymetini bilirsen kıymeti bilinenlerden olursun.
Küstürülüp uzaklaştıranları kazanmaya bak. Gönül koyanların gönlünü al. Gönül ve dava adamı olursan halk seni baş tacı eder bilesin.
Onun-bunun adamı olur ve yarınki siyasi hesapların içine girersen sen de vakti geldiğinde bugün suçlananlardan biri olursun.
Hayırlar olsun.
Rabbim yar ve yardımcın olsun.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.